- Hem
- Tvätt & Smölj
- Tvätta cykel
- Tvättborstar
- Park Tool Växelrengöringsborste GSC-4















Park Tool Växelrengöringsborste GSC-4
Produktbeskrivning
Artikel nr: 34149
Park Tool GSC-4 Bicycle Cassette Cleaning Brush
Park Tool GSC-4 är en professionell rengöringsborste som är specifikt framtagen för att hålla kassetter och drev i nyskick. Till skillnad från enklare borstar har GSC-4 en unik design med ett slutet, ergonomiskt handtag som ger ett överlägset grepp och kontroll när du arbetar med envis smuts i drivlinan.
Verktyget är utrustat med två olika typer av borst för maximal effektivitet: en rad med långa, styva borst för att nå djupt in mellan kassettdreven, samt en tätare sektion med kortare borst för rengöring av kedjan och utsidan av dreven. Den smala profilen gör den idealisk för moderna 11- och 12-delade system där precision krävs för att få bort smuts som kan påverka växlingsprestandan.
Produktens Highlights:
- Dubbla borsttyper: Kombinerar långa strån för djuprengöring mellan drev med korta, täta strån för ytlig skrubbning.
- Smal design: Speciellt utformad för att passa de trånga mellanrummen på moderna kassetter.
- Slutet handtag: Ergonomisk utformning som ger bättre hävstång och skyddar handen under arbetet.
- Hållbara nylonborst: Motståndskraftiga mot både avfettningsmedel och mekaniskt slitage.
- Mångsidig: Utmärkt även för rengöring av bakväxelns rulltrissor och framdrev.
Tekniska Specifikationer:
- Modell: GSC-4 GearClean
- Material: Slitstark komposit med högkvalitativa nylonborst
- Längd: Ca 24,5 cm
- Kompatibilitet: Alla typer av kassetter (5-växlat till 13-växlat)
Specifikationer
Övrig information
Streckkod / EAN: 0763477003591
Butikslager
Beställ via hemsidan och välj i vilken butik du vill hämta när du checkar ut.
Invänta mail att produkterna är plockade och redo att hämtas.
Om alla varor på ordern inte fanns i butiken, invänta mail tills produkterna ankommit butiken och finns redo att hämtas.
Vi motverkar det så långt vi kan - men reserverar oss för att lagerfel i våra fysiska butiker kan förekomma.